הדיבור הפנימי הוא שמניע את המחשבות, המחשבות מניעות את הרגש והרגש מניע את הדיבור הפנימי.  וכך המציאות משתקפת לנו. מחשבה יוצרת מציאות.

כל שעלינו לעשות הוא לבדוק ברגע זה האם המציאות בה אני חי נעימה לי?

במידה ולא נעים, תמיד תדע שהדיבור הפנימי לא שלם ויש פער.

וכדי לגשר על הפער, פיתחתי את גישת "קול האמת" שהיא, למעשה שמה דגש גם על דיבור הפנימי וכך ניתן לראות את ההבדל.

מהדיבור הפנימי מתחיל הכל, כי ברגע שאני יודע לדבר איתי אני יודע לבטא את מה שיש לי לומר. ברגע שאני לא יודע לדבר איתי הכל יוצא מבולבל.

תפקידו של הדיבור הפנימי ללמד אותנו לדבר אהבה וכשזה קורה בתוכינו זה יקרה גם מחוצה לנו מול כל אדם שנפגוש.

לא פעם אני שומעת מנשים וגם מגברים:

"הבטן לא בדיוק כמו שאני רוצה, יש פער במראה כמו ציצי, תחת, האף השפתיים קוביות בבטן האצבע ברגל, אני שמנה, אני רזה והרשימה עוד ארוכה הייתי רוצה אחרת…"

בעברי, גם הדיבור הזה היה שגור בפי. הדיבור שלא רואה אותי באמת ושופט ומבקר והמון הלקאה עצמית על משהו שהיה, מושלם מרגע שהוא נולד, רק שלא מלמדים אותנו לאהוב אותנו, לא מלמדים אותנו את החשיבות של הדיבור הפנימי וזה הבסיס שעל האדם לדעת.

כי הדיבור הפנימי מניע את כל המערכת שנקראת אדם.

בכל פעם שאתם מזהים שאתם בדיבור הפנימי שימו לב איך אתם פונים אליכם ומדברים אתכם.

הרי בורא עולם ברא אותנו שלמים one piece of art אין ולא היה עוד אחד כמונו, אפילו תאומים אינם ממש זהים. כלומר כל מה שקבלנו כשיצאנו לאוויר העולם שלם.

הסיבוך מתחיל במחשבות של כל אמא שנושאת את העובר וחייבת לדעת שהמצב הנפשי שלה עובר לעובר. כמה אהבה עצמית קיימת בתוכה והאם היא מבינה את החשיבות של כל זה.

מה שאני רואה לרוב שאין מודעות לכך וכך הילד גדל זאת נקודת הפתחה שלו מול התסביכים של ההורים ועוד מבקשים מהם ללכת על פי דרכם.

ואני שואלת אתכם, עד מתי נוליד תינוקות שעם השנים הופכים להיות "קורבן" של הנסיבות מתוך חוסר מודעות? הלא כך זה ממשיך משחר ההיסטוריה והתדר רק הולך ומעכיר את עצמו, מבלי שנתעורר על עצמינו ונבין שיש דרכים רבות היום כדי ללמוד מהי אהבה עצמית ולהפיק מעצמינו את המיטב לדור הבא ולראות שאפשר אחרת.

שאלה זו ודומותיה עם השנים גרמו לי לפתח שיטת\גישת טיפול קודם כול עבור עצמי, כי קבלתי ירושה לא פשוטה שלקח לי שנים לפתח כדי להבריא אותי ממנה וכך ראיתי שאני לא כל כך שונה מאף אחד על פני האדמה. על כן, החלטתי שאני חייבת ללמד זאת וזה בדיוק מה שהגישה שלי מלמדת.

היא חושפת את האדם לדעת איך לתקשר ולעבוד עם עצמו. וכדי שזה יקרה יש ולהתמסר לתהליך של 9 מפגשי חניכה שבתוכם לומדים גם את רזי הדיבור הפנימי וחשיבותו.

הכוונה ממנה אני יוצא אל הדברים ולדעת שאנחנו הבוראים היוצרים והמפיקים של חיינו.

אני רואה את החשיבות עבור כל אחד מכם

ואתם?

שרי צרפתי

פסיכותרפיסטית גופנית